Surowce i paliwa

Unimot: Rośnie sprzedaż paliw

Podczas środowych notowań popyt na akcje Unimotu mocno wzrósł. Dwie godziny przed zamknięciem sesji inwestorzy handlowali nimi nawet po 19 zł, co oznaczało wzrost kursu o 7 proc.
Foto: materiały prasowe

Bezpośrednim powodem zwyżki były zapewne opublikowane w trakcie notowań informacje na temat osiągniętych w lipcu przychodów. W tym czasie wyniosły one ponad 400,4 mln zł i były aż o 54,3 proc. wyższe niż w tym samym czasie 2018 r.

Jednocześnie Unimot podał, że tak duża zwyżka wynikała głównie z wyższych wolumenów sprzedaży oleju napędowego i biopaliw. Pierwszego z tych produktów, w ujęciu miesięcznym, spółka sprzedała najwięcej w historii. Z kolei wzrost wpływów z działalności obejmującej biopaliwa wynikał z rosnącej liczby wygranych przetargów. Co ciekawe, Unimot podał dane za lipiec pomimo zaprzestania stałej publikacji miesięcznych przychodów. Zarząd uznał jednak, że powinien je ujawnić, gdyż zbyt mocno odbiegają od wyniku zanotowanego rok wcześniej. Kondycja Unimotu może się też poprawiać dzięki istotnemu ograniczeniu działalności przez Onico, do niedawna jednego z największych importerów paliw do Polski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.