Surowce i paliwa

Unimot otworzył kolejną stację

Spółka uruchomiła drugą stację paliw pod marką Avia. Kolejna zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Do końca roku ma ich być piętnaście, a do 2020 r. już sto.
Foto: materiały prasowe

Unimot otworzył właśnie drugą stację paliw w Polsce, działającą pod szyldem Avia. Tym razem w wielkopolskim mieście Turek. Do końca roku spółka chce mieć 15 tego typu obiektów.

- Jeszcze w tym miesiącu planujemy otwarcie kolejnej stacji Avia, tym razem w stolicy. Na razie nie chcemy zdradzać gdzie, ale zapewniam, że również będziemy przy centrum handlowym, gdyż staramy się wybierać lokalizacje przyjazne dla potencjalnych klientów - mówi cytowany w komunikacie prasowym Robert Brzozowski, prezes Unimotu. Przyznaje, że spółka finalizuje także kolejne lokalizacje w województwach mazowieckim i wielkopolskim. W jego ocenie cel założony na ten rok jest niezagrożony.

Na początku czerwca Unimot otworzył pierwszą w Polsce stację paliw pod marką Avia. Obiekt powstał w Łomży. Wówczas informował, że ma już podpisanych pięć umów na otwarcie kolejnych placówek. Poza wymienionymi chodziło o obiekty w Józefowie i Garwolinie. Ponadto spółka w kilkunastu innych lokalizacjach prowadziła negocjacje. Do 2020 r. chce posiadać około 100 stacji paliw.

Oprócz stacji paliw Avia, giełdowa spółka dynamicznie rozwija także aplikację mobilną Tankuj24, która oferuje zakup tańszego paliwa już na ponad 70 stacjach partnerskich w Polsce. Także każda nowa stacja pod marką Avia będzie współpracowała z aplikacją Tankuj24, aby zapewnić spółce efekt synergii z dwóch prowadzonych jednocześnie projektów detalicznych. Pieniądze na realizację nowych projektów Unimot pozyskał niedawno z emisji akcji.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły