REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Rosną ceny oraz popyt na paliwa

Spółki handlujące dieslem i benzyną obserwują poprawę sytuacji w branży, po tąpnięciu jaki spowodował wybuch pandemii koronawirusa. Wakacje powinny przynieść dalsze pozytywne zmiany.
123rf

Wakacje są dla firm zajmujących się handlem paliwami płynnymi okresem żniw. Mimo ciągle panującej pandemii koronawirusa i będących jego następstwem zawirowań w polskiej i światowej gospodarce, giełdowe spółki działające w tej branży z optymizmem patrzą w przyszłość. – Okres wakacyjny i spodziewany wzmożony ruch związany z krajową turystyką zapewne będą stanowiły pozytywny impuls do dalszych wzrostów sprzedaży. Trudno jednak dziś jednoznacznie zadeklarować, że uda się w całości odrobić zmniejszony popyt wpływający na wolumeny z wcześniejszych miesięcy – informuje biuro prasowe Orlenu.

Dodaje, że w najbliższych tygodniach obawa przed wyjazdami zagranicznymi może przyczynić się do większego ruchu w kraju i do wyższego zapotrzebowania, zwłaszcza na benzynę. W przypadku diesla, mającego kluczowe znaczenie dla gospodarki, potencjał wzrostów może być mniejszy. Powodem jest niższa aktywności ekonomiczna firm i spadek PKB. Według Orlenu trudno dzisiaj prognozować, jak sytuacja będzie wyglądała w III i IV kwartale, gdyż wiele zależy tu od tego, czy sprawdzą się zapowiedzi dotyczące wystąpienia drugiej fali pandemii. Ponadto na ceny paliw na całym świecie mają ogromny wpływ kursy ropy i dolara, a te potrafią się ostatnio bardzo szybko zmieniać.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA