Przemysł

Tim: 3LP zadebiutuje na początku 2022 roku

3LP, logistyczna spółka z grupy Timu, złożyła prospekt do KNF w związku z planowanym IPO. Przeprowadzenie oferty i debiut na warszawskiej giełdzie spodziewane są w I kwartale 2022 r.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Pozyskane od inwestorów środki mają zostać przeznaczone w całości na rozwój spółki, m.in. na automatyzację procesów w nowej hali w Siechnicach k. Wrocławia, rozwój zarządzanej powierzchni magazynowej oraz inwestycje w zrównoważony rozwój firmy zgodnie z przyjętą strategią ESG, w tym w energetykę odnawialną. Planowane IPO obejmować będzie tylko nową emisję akcji.

Obecnie 3LP realizuje zamówienia dla Timu oraz podmiotów zewnętrznych, takich jak Ikea czy Oponeo.pl. Spółka zarządza centrami logistycznymi o łącznej powierzchni 81,5 tys. m2, zlokalizowanymi w Siechnicach, Wojkowicach oraz Krajkowie (na południowy wschód od Wrocławia). – Działamy w modelu „asset light", co oznacza, że nie ponosimy wydatków na budowę magazynów i możemy się skupić na ich wyposażeniu w najbardziej nowoczesną automatykę zwiększającą wydajność procesów logistycznych, umożliwiających dynamiczne skalowanie operacyjne, dostosowywanie działalności do panujących warunków rynkowych i zwiększanie efektywności. W trakcie pandemii udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie skokowo zwiększać skalę prowadzonej działalności przy zachowaniu wysokiego poziomu efektywności operacyjnej, co przekłada się na szybki wzrost liczby realizowanych przesyłek. Warto dodać, że automatyka w naszych centrach logistycznych jest uniwersalna i może być stosowana do obsługi podmiotów działających w różnych branżach – wyjaśnia Maciej Posadzy, prezes 3LP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.