Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pozyskane od inwestorów środki mają zostać przeznaczone w całości na rozwój spółki, m.in. na automatyzację procesów w nowej hali w Siechnicach k. Wrocławia, rozwój zarządzanej powierzchni magazynowej oraz inwestycje w zrównoważony rozwój firmy zgodnie z przyjętą strategią ESG, w tym w energetykę odnawialną. Planowane IPO obejmować będzie tylko nową emisję akcji.
Obecnie 3LP realizuje zamówienia dla Timu oraz podmiotów zewnętrznych, takich jak Ikea czy Oponeo.pl. Spółka zarządza centrami logistycznymi o łącznej powierzchni 81,5 tys. m2, zlokalizowanymi w Siechnicach, Wojkowicach oraz Krajkowie (na południowy wschód od Wrocławia). – Działamy w modelu „asset light", co oznacza, że nie ponosimy wydatków na budowę magazynów i możemy się skupić na ich wyposażeniu w najbardziej nowoczesną automatykę zwiększającą wydajność procesów logistycznych, umożliwiających dynamiczne skalowanie operacyjne, dostosowywanie działalności do panujących warunków rynkowych i zwiększanie efektywności. W trakcie pandemii udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie skokowo zwiększać skalę prowadzonej działalności przy zachowaniu wysokiego poziomu efektywności operacyjnej, co przekłada się na szybki wzrost liczby realizowanych przesyłek. Warto dodać, że automatyka w naszych centrach logistycznych jest uniwersalna i może być stosowana do obsługi podmiotów działających w różnych branżach – wyjaśnia Maciej Posadzy, prezes 3LP.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Energetyka i petrochemia pozostaną fundamentem, te rynki dają odpowiednią podaż zleceń i marże. Inwestujemy też w obronność i odbudowę Ukrainy, dbając o ograniczanie ryzyka – mówi Jakub Stypuła, prezes Polimeksu Mostostalu.
Sytuacja w branży cały czas jest "wymagająca" i nie za bardzo wiadomo, kiedy mogłaby się istotnie poprawić. Nie czekając na wzrost popytu i marż, zarządy chcą zwiększać skalę działalności spółek, m.in. poprzez akwizycje.
Sprzedaż akcji Boryszewa w w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB) nie doszła do skutku z powodu niezaakceptowania ceny przez Unibax. Pakiet wystawiony na sprzedaż obejmował 24 mln akcji stanowiących 10 proc. kapitału.
Rynek i analitycy mocno wierzą w spółkę, co przekłada się na jej szybko rosnącą wycenę na giełdzie.
Na Węgrzech ruszyła właśnie produkcja w nowo wybudowanym zakładzie wełny szklanej. Wkrótce Selena FM powinna przejąć dwóch producentów pap bitumicznych: giełdową Izolację-Jarocin i Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne TES.
Immobile chce skupić wszystkie akcje Makrum. Oferuje 15,7 zł za walor. To mniej niż wynosi aktualny kurs rynkowy.