Przemysł

Mercor z większym portfel zleceń

Giełdowy producent biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych w okresie od kwietnia do września 2017 r. (I półrocze roku obrotowego Grupy 2017/2018) pozyskał zamówienia o łącznej wartości 175,3 mln zł

Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru

Foto: materiały prasowe

W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku wartość pozyskanych zleceń w tym okresie zwiększyła się o 28 proc. W samym drugim kwartale 2017 r. grupa pozyskała zamówienia o wartości około 94,7 mln zł wobec 65,7 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o 44 proc. rok do roku. - Wzrost wartości zamówień odnotowujemy we wszystkich pionach produktowych grupy zarówno w kraju jak i za granicą. Regularnie rosnący poziom zamówień to przede wszystkim efekt inwestycji m.in. w zwiększenie mocy produkcyjnych, reorganizację produkcji i rozszerzenia portfela produktów we wszystkich pionach. Dziś produkujemy większe wolumeny w znacznie krótszym czasie i jesteśmy przygotowani na większe zamówienia klientów – wyjaśnił Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

Spółka jednocześnie liczy na wzrost sprzedaży nowych produktów. - Pracujemy nad rozwojem sprzedaży trzech nowych strategicznych produktów grupy: płyty mcr Silboard, której produkcja będzie zwiększana, rodziny klap oddymiających na bazie PVC mcr Ultra Therm, których sprzedaż za chwilę ruszy oraz rozwiązań pod marką DFM z zakresu oddzieleń przeciwpożarowych produkowanych od niedawna przez DFM Doors. W tej chwili produkty te są na wczesnym etapie wprowadzania na rynek – dla przykładu wartość zamówień na nowatorskie produkty DFM Doors na koniec września wynosiła około 200 tys. zł. Widzimy ogromne perspektywy dla wszystkich nowych produktów zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą – dodał szef Mercoru.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły