Przemysł

ML System: Wyniki w II półroczu jeszcze się poprawią

Dobra sytuacja w branży fotowoltaiki się utrzymuje, a dzięki niej rosną wyniki ML Systemu. Spółka oczekuje, że pozytywne trendy utrzymają się w kolejnych miesiącach. W efekcie wyniki w II półroczu mogą być jeszcze lepsze. Akcje ML Systemu drożały w środę o około 3 proc., do 80 zł.
Foto: 123rf

Producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budownictwem (BIPV) wypracował w I półroczu 57,4 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 36 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 8,1 mln zł i był aż o 275 proc. większy niż przed rokiem.

– Konsekwentnie umacniamy pozycję w segmencie fotowoltaiki klasycznej. Oczekujemy, że pozytywny trend w sprzedaży utrzyma się także w kolejnych miesiącach. Uważamy, że hossa w tym segmencie rynku będzie kontynuowana, nawet pomimo spodziewanego w tym roku wyczerpania budżetu z programu „Mój prąd". Przemawia za tym m.in. rosnąca cena energii elektrycznej, co wpływa na skrócenie okresu zwrotu poniesionych nakładów na instalację PV. W kolejnych latach wprowadzenie zapowiadanych opłat od śladu węglowego dodatkowo przyczyni się do zwiększenia opłacalności inwestycji w fotowoltaikę dla sektora MŚP – podkreśla Dawid Cycoń, prezes ML Systemu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.