Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budownictwem (BIPV) wypracował w I półroczu 57,4 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 36 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 8,1 mln zł i był aż o 275 proc. większy niż przed rokiem.
– Konsekwentnie umacniamy pozycję w segmencie fotowoltaiki klasycznej. Oczekujemy, że pozytywny trend w sprzedaży utrzyma się także w kolejnych miesiącach. Uważamy, że hossa w tym segmencie rynku będzie kontynuowana, nawet pomimo spodziewanego w tym roku wyczerpania budżetu z programu „Mój prąd". Przemawia za tym m.in. rosnąca cena energii elektrycznej, co wpływa na skrócenie okresu zwrotu poniesionych nakładów na instalację PV. W kolejnych latach wprowadzenie zapowiadanych opłat od śladu węglowego dodatkowo przyczyni się do zwiększenia opłacalności inwestycji w fotowoltaikę dla sektora MŚP – podkreśla Dawid Cycoń, prezes ML Systemu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Już obaj odwołani z rad nadzorczych ZE PAK i Cyfrowego Polsatu synowie miliardera cofnęli sądowe pozwy o unieważnienie uchwał walnych zgromadzeń ich dotyczących.
Producent odzieży ochronnej dla służb mundurowych zdobył duże zamówienie od Straży Granicznej. Inwestorzy czekają na coś więcej.
W ubiegłym roku więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększyło. W tym roku zazwyczaj deklarują podobne budżety jak w 2024 r. Problemem pozostaje jednak dostęp do właściwych informacji.
Energetyka i petrochemia pozostaną fundamentem, te rynki dają odpowiednią podaż zleceń i marże. Inwestujemy też w obronność i odbudowę Ukrainy, dbając o ograniczanie ryzyka – mówi Jakub Stypuła, prezes Polimeksu Mostostalu.
Sytuacja w branży cały czas jest "wymagająca" i nie za bardzo wiadomo, kiedy mogłaby się istotnie poprawić. Nie czekając na wzrost popytu i marż, zarządy chcą zwiększać skalę działalności spółek, m.in. poprzez akwizycje.
Sprzedaż akcji Boryszewa w w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB) nie doszła do skutku z powodu niezaakceptowania ceny przez Unibax. Pakiet wystawiony na sprzedaż obejmował 24 mln akcji stanowiących 10 proc. kapitału.