REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Kurs Auto Partnera wystrzelił po wynikach

Wyniki kwartalne dystrybutora części samochodowych zostały pozytywnie przyjęte przez inwestorów. W trakcie środowej sesji notowania Auto Partnera rosły nawet o ponad 13 proc.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W II kwartale br. spółka zarobiła na czysto 16,7 mln zł, co oznacza wzrost zysku o ponad 73 proc. względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Zysk operacyjny zwiększył się o 47 proc. osiągając poziom 21,7 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 303,4 mln zł i były o prawie 28 proc. wyższe niż rok wcześniej.

W I półroczu grupa miała 29,6 mln zł zysku netto i 557,3 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza poprawę rok do roku o odpowiednio 27 proc. i 45 proc. Wzrost przychodów to efekt zwiększania skali działalności grupy m.in. poprzez dynamiczny rozwój sieci dystrybucji w Polsce i za granicą, regularne rozszerzanie asortymentu, a także sprzyjającej koniunktury rynkowej.

Przychody z rynku krajowego zwiększyły się o 19 proc., podczas gdy na rynkach zagranicznych zwrot obrotów wyniósł 49 proc. - Otoczenie rynkowe, poprawiająca się siła nabywcza Polaków i rosnąca liczba rejestracji aut dodatkowo sprzyjają naszej branży. Realizujemy program rozbudowy sieci własnych oddziałów i stale optymalizujemy ich efektywność - podsumował Aleksander Górecki, prezes Auto Partnera. - Rozbudowujemy asortyment o kolejne konkurencyjne produkty, linie, jednocześnie kontynuujemy model rozwoju, który umożliwia nam rozszerzanie oferty bez silnego angażowania kapitału. W Czechach, gdzie od kilku miesięcy działa nasz nowy odział, mamy coraz więcej warsztatowych klientów, którzy są naszą główną grupą docelową. Przeprowadzamy analizy kolejnych rynków zagranicznych, na których chcemy intensyfikować działalność - podsumował.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA