Przemysł

Mercor: Większy portfel zleceń

Giełdowy producent biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych w I kwartale roku obrotowego 2018/2019 (od kwietnia do czerwca) pozyskał zamówienia o łącznej wartości 98,4 mln zł.
Foto: materiały prasowe

W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku wartość pozyskanych zleceń w tym okresie zwiększyła się o 22 proc. W czerwcu br. grupa pozyskała zamówienia o wartości około 33,1 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. rok do roku.

Jak podano, wyższy poziom zamówień we wszystkich głównych pionach produktowych to przede wszystkim efekt przeprowadzonych inwestycji w produkcję i innowacyjne produkty. - Jesteśmy coraz mocniej obecni za granicą, nie tylko w krajach, w których działają nasze spółki zależne, ale także na rynkach, takich jak: Beneluks, Anglia czy Skandynawia. Chcemy wzmacniać naszą obecność na tych rynkach - wyjaśnił Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

- Widzimy także dobre perspektywy rozwoju w Polsce mimo strukturalnych problemów branży budowlanej – ze względu na naszą specyfikę działalności na problemy te jesteśmy bowiem w dużym stopniu odporni. Mercor jest spółką produkcyjną z ekspozycją na rynek budowlany. Mamy gwarancję realizacji kontraktów według bieżących cen materiałów, więc nie odczuwamy znaczącego wpływu rosnących cen surowców na rentowność - dodał. W trakcie czwartkowej sesji za akcje Mercoru płacono na rynku około 8,60 zł , co oznacza zniżkę o prawie 2,3proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły