REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

PKL zainwestują w górach dzięki pieniądzom z PFR

Ponad 400 mln zł w ciągu najbliższych kilku lat wyda na rozwój kolei linowych ich państwowy właściciel.

Paweł Borys, prezes PFR.

Foto: materiały prasowe

W październiku 2018 r. Polski Fundusz Rozwoju odkupił od spółki zależnej funduszu Mid Europa Partners 99,77 proc. udziałów w spółce Polskie Koleje Linowe. W poniedziałek na Kasprowym Wierchu szefowie PFR i PKL ogłosili plany rozwoju i inwestycji spółki.

Kasprowy górą

– Łączna kwota inwestycji PFR we wszystkich ośrodkach należących do Polskich Kolei Linowych wyniesie w latach 2020–2025 ok. 412 mln zł – zapowiedział Paweł Borys, prezes PFR. Niemal połowę tej kwoty fundusz zainwestuje w ośrodki w okolicach Zakopanego, bo stąd pochodzi najwięcej przychodów PKL. I tak, inwestycje na samym Kasprowym Wierchu pochłoną 111 mln zł. Modernizacji doczeka się wreszcie kolej krzesełkowa w Kotle Goryczkowym. W miejsce dwuosobowych krzesełek pojawią się czteroosobowe kanapy. Trasa ma być dośnieżana. Wszystko to ma być gotowe w 2023 r. i kosztować 60 mln zł. PKL zapowiada ponadto m.in. odbudowę tarasu widokowego przy górnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA