REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Emisja Kruka przetrze szlak kolejnym ofertom publicznym

25 mln zł i prawie trzy tygodnie na zebranie zapisów nie są ambitnym celem, nawet w trakcie sezonu urlopowego, ale emisja Kruka powinna potwierdzić zainteresowanie inwestorów indywidualnych inwestycjami w obligacje firm.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Zapisy w publicznej emisji obligacji Kruka ruszają dziś, w poniedziałek 12 sierpnia, i potrwają do 29 sierpnia. Windykator oferuje 3,5 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M za pięcioletnie obligacje, odsetki wypłacane raz na kwartał i premię (maksymalnie 0,5 proc.) za ewentualny wcześniejszy wykup. Są to dokładnie takie same warunki, jakie Kruk proponował już inwestorom w lutym tego roku i październiku ub.r., ale nieco lepsze niż w grudniu 2016 r. (poprzednia emisja publiczna), gdy marżę ustalono na 3,15 pkt proc. ponad WIBOR i przez dłuższy czas były to warunki, jakie Kruk stale proponował inwestorom.

Sukces prawdopodobny

Pomimo niewielkiej kwoty emisji (Kruk ma na koncie emisje publiczne znacznie większe, sięgające 135 mln zł) obligacje oferować będzie konsorcjum aż pięciu niezależnych domów maklerskich (tj. bez udziału bankowych domów maklerskich). Ta ostrożność może wynikać z ostatniego doświadczenia Kruka – gdy w lutym starał się o pozyskanie 25 mln zł, łączna wartość złożonych zapisów przekroczyła nieznacznie 26 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA