Medycyna i zdrowie

Celon Pharma z kluczową inwestycją

Nowe potężne centrum badawcze ma sprawić, że polska firma produkująca i sprzedająca leki będzie jeszcze bardziej konkurencyjna. Zarząd nie ukrywa ambicji wobec projektów, w tym badań nad lekiem na koronawirusa

Dr Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharmy.

Foto: materiały prasowe

W podwarszawskim Kazuniu Nowym stanęło największe w regionie centrum badawczo-rozwojowe. To w nim Celon Pharma zamierza realizować swoje projekty, w tym ogłoszony niedawno rozwój leku na koronawirusa, który już w połowie 2022 r. ma być gotowy do podawania pacjentom

Nowe miejsce do badań

Nowo zbudowany ośrodek składa się z blisko 30 tys. mkw. infrastruktury badawczej. To w nim docelowo 350 naukowców będzie realizować 16 projektów rozwoju nowych leków w czterech obszarach terapeutycznych: neuropsychiatrii, onkologii, chorobach metabolicznych i chorobach zapalnych. Trzyletnia inwestycja pochłonęła ok. 200 mln zł. Ponad 90 mln zł stanowiły środki unijne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.