Medycyna i zdrowie

MedApp z pierwszą sprzedażą w USA

Spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości sprzedała za 3 mln zł dostęp do licencji na aplikację CarnaLife Holo amerykańskim dystrybutorom. Urządzenie ma zastosowanie w diagnostyce obrazowej
Foto: materiały prasowe

Z rozwiązania służącego do obrazowania 3D stosowanego na przykład w onkologii czy w niektórych chorobach układu krążenia, wykorzystującego gogle Hololens firmy Microsoft skorzystają placówki naukowo-medyczne oraz uczelnie w Stanach Zjednoczonych. Technologia będzie początkowo wykorzystywana w celach naukowo-badawczych. Są to pierwsze przychody MedApp w Stanach Zjednoczonych.

Spółka jednocześnie rozpoczyna proces certyfikacji swoich rozwiązań w amerykańskim urzędzie FDA, jednak już teraz może sprzedawać swoją technologię w celach naukowo-badawczych.

- Zainteresowanie firm dystrybucyjnych pokazuje, jak bardzo zaczyna być doceniane w świecie medycyny oraz nauki nasze rozwiązanie. Warto podkreślić, że MedApp jest jedną z niewielu polskich giełdowych spółek technologicznych, które z sukcesem prowadzą działalność komercyjną na bardzo wymagającym amerykańskim rynku ochrony zdrowia. - komentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu Medapp S.A.

Stany Zjednoczone to największy na świecie rynek innowacji w medycynie. Szacuje się, że amerykański rynek obrazowania diagnostycznego jest wart prawie 20 miliardów USD rocznie. Segment ten będzie w najbliższych latach dynamicznie się rozwijał, także dzięki coraz szerszemu zastosowaniu nowoczesnych narzędzi sztucznej inteligencji i analizy dużych zbiorów danych.

Za akcję MedAppu trzeba obecnie zapłacić 0,88 zł. Kapitalizacja spółki przekracza 207 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.