Kryptowaluty

Bitcoin w drodze na szczyt?

Kurs największej pod względem kapitalizacji kryptowaluty – bitcoina – przekroczył niedawno 57 tys. dolarów. Oznacza to, że od początku roku wzrósł o ponad 95 proc. Szczególnie udany dla kryptowaluty wydaje się być październik, w którym to notowania podskoczyły o ponad 30 proc.
Foto: Adobestock

Zwyżki są efektem m.in. wypowiedzi przewodniczącego Fedu Jerome'a Powella, który stwierdził niedawno, że nie ma zamiaru zakazać handlu kryptowalutą. Niektórzy eksperci zwracają jednak uwagę, że rosnące notowania bitcoina mają związek z rosnącym przeświadczeniem wśród inwestorów, że obecna inflacja nie jest tymczasowa.

– Nieubłaganie rosną ceny żywności oraz ropy naftowej, za baryłkę której trzeba zapłacić już ponad 80 dolarów. To poważnie bije w kieszeń konsumentów, co powoduje, że wielu inwestorów z powrotem patrzy na bitcoina jako ochronę kapitału przed inflacją – wyjaśnił Ben McMillan, dyrektor inwestycyjny w funduszu IDX Digital Assets.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.