REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Kim jest polski użytkownik kryptowalut? Ile ma lat i co ma w portfelu?

Największa polska giełda kryptowalutowa, BitBay, przeprowadziła ankietę wśród 2582 użytkowników cyfrowych pieniędzy. Niektóre dane mogą zaskakiwać...
Foto: AFP

Zacznijmy od tego, że wyniki ankiety obalają mit dotyczący kwestii demograficznej. Otóż dominuje przekonanie, że użytkownicy kryptowalut to osoby bardzo młode, w wieku do 20 lat. Okazuje się jednak, że ta najmłodsza grupa stanowi zaledwie 5 proc. ankietowanych.

Milenials, nie maturzysta

Największą grupę, stanowiącą 20,6 proc., tworzą osoby w wieku od 31. do 35. roku życia. Gdybyśmy trochę poszerzyli przedziały wiekowe, to okazuje się, że tym dominującym jest przedział 26–40 lat. Mieści się w nim bowiem 54,4 proc. badanych. Wniosek jest więc taki, że polski użytkownik kryptowalut to nie maturzysta, ale bardziej milenials. Ciekawostką może być fakt, że 5,9 proc. ankietowanych ma ponad 56 lat. To podpowiada, że kryptowalutami interesują się też przedstawiciele starszych pokoleń.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA