REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Prokuratura na tropie wielkiej kryptotajemnicy za 850 mln dolarów

Nowojorska prokuratura wyjaśnia, jak z giełdy kryptowalutowej Bitfinex zniknęło 850 mln dolarów.
Foto: AFP

Kiedy nowojorski prokurator generalny w minionym tygodniu oskarżył Bitfinex, jedną z największych giełd handlu walutami cyfrowymi, o ukrywanie straty w wysokości 850 milionów dolarów, należących do klientów i korporacji, kluczowa kwestia, jak donosi Bloomberg, nie została wyjaśniona: co się stało z tymi pieniędzmi? 

Bitfinex utrzymuje, że te fundusze wcale nie zniknęły, lecz zostały zdeponowane w panamskiej firmie Crypto Capital, a później bez żadnej winy Bitfinex zarekwirowane przez władze USA, Polski i Portugalii.

30 kwietnia federalni prokuratorzy ogłosili, iż wielka ława przysięgłych oskarżyła Reginalda Fowlera, biznesmena z Arizomy (byłego współwłaściciela drużyny piłkarskiej Minnesota Vikings z ligi NFL) oraz Izraelkę Ravid Yosef o kierowanie nie posiadającą licencji firmą zajmującą się transferem pieniędzy i powiązaną z handlem walutami cyfrowymi.

Według źródeł Bloomberga zorientowanych w sprawie, Fowler i firma zidentyfikowana w oskarżeniu jako Global Trading Solutions LLC, mają bezpośrednie powiązania z Crypto Capital. W oskarżeniu wskazano, że pieniądze zdeponowane przez Fowlera i Global Trading Solutions zostały zarekwirowane.

Kiedy Fowlera aresztowano w mijającym tygodniu w jego biurze znaleziono około 14 tys. podrobionych dolarów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA