REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Global Cosmed na plusie

Global Cosmed, producent i dystrybutor chemii gospodarczej oraz kosmetyków, wyraźnie poprawił wyniki. Na poziomie netto w końcu pojawił się zysk.
Foto: materiały prasowe

W II kwartale br. na poziomie wyniku netto Global Cosmed zanotował 1 mln zł zysku w porówna-niu z 0,9 mln straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,3 mln zł wobec 0,1 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 77,6 mln zł i były o 8 proc. wyższe niż przed rokiem.

Mając na uwadze wyniki I półrocza 2019 r. zarząd spółki nie widzi zagrożenia dla realizacji pro-gnozy na 2019 rok zakładającej osiągnięcie 304 mln zł skonsolidowanych przychodów i wynik EBITDA na poziomie 14 mln zł. W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2019 r. EBITDA gru-py wyniosła 8,4 mln zł, a przychody ze sprzedaży 150,3 mln zł. - Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego półrocza, które okazały się trochę lepsze od naszych oczekiwań. Konsekwentnie reali-zowana strategia przynosi zamierzone efekty. Poprawiliśmy wyniki zarówno w segmencie brandów jak i marek prywatnych. Utrzymująca się stabilizacja na rynku surowców pozwala z optymizmem patrzeć na dalszą część tego roku. Niemniej jednak, z uwagą obserwujemy przyśpieszającą inflację w Polsce oraz podwyższoną zmienność na rynku walutowym, które mogą zacząć negatywnie od-działywać na rynek. Chcemy więcej inwestować w swoje marki zarówno w Polsce jak i zagranicą - podsumowuje Magdalena Mielimonka, wiceprezes Global Cosmed.

- Planujemy wprowadzenie nowości, o których poinformujemy do końca tego roku. Niezmiennie, ogromną szansę dostrzegamy w rozwoju marki Bobini w Azji, gdzie zrealizowaliśmy kolejne za-mówienia i budujemy świadomość naszych produktów. Niewątpliwie dużym wsparciem w rozwoju marek własnych będą nowi menedżerowie, którzy dołączyli we wrześniu do Global Cosmed Group, dystrybutora produktów brandowych. Pan Michał Czajka objął funkcję dyrektora zarządzającego w randze członka zarządu zaś Pani Agnieszka Filek - dyrektora marketingu. Oboje posiadają kilkuna-stoletnie doświadczenie na rynku FMCG – dodaje.

Podczas wtorkowej sesji za papiery Global Cosmed płacono na giełdzie około 1,50 zł, co oznacza zwyżkę o 3,8 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA