REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Wodospad na lotnisku

Podróżni przybywający na singapurskie lotnisko Changi będą mogli wreszcie zobaczyć największy na świecie wodospad pod dachem, który został właśnie udostępniony w nowej części portu zbudowanej za 951 mln USD.
Foto: AFP

Olbrzymia inwestycja powstała nad dawnym parkingiem i w tym tygodniu po raz pierwszy została udostępniona. Pomieściła „leśną dolinę" z 3 tys. drzew, wysoki na 40 metrów wodospad i ponad 280 sklepów i restauracji. Pierwsi wybrani goście mogli się zachwycać tym wszystkim w miniony czwartek, a dla wszystkich podróżnych nowy port lotniczy będzie udostępniony w najbliższą środę 17 kwietnia. Tę część singapurskiego lotniska Changi nazwano Klejnot i w różnych rankingach już zyskała ona opinię najlepszego portu lotniczego na świecie. To budynek o dziesięciu kondygnacjach i powierzchni 137 tys. mkw.; na dachu zainstalowano baldachimowy park z trasami spacerowymi i boiskami.

W nowym porcie jest też hotel ze 130 pokojami, a w części handlowej największy w południowo- -wschodniej Azji sklep Nike oraz m.in. Marks and Spencer.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA