REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Niewielkie zmiany na GPW

Indeksy warszawskiej giełdy znowu miały problem z obraniem kierunku.
Foto: Bloomberg

Po poniedziałkowym marazmie na warszawskiej giełdzie inwestorzy liczyli, że wtorkowa sesja przyniesie jednak nieco więcej emocji. Te owszem się pojawiły, ale tylko na chwilę. Koniec końców wciąż rynek ma problem z obraniem kierunku.

Początek dnia na GPW upływał pod znakiem umiarkowanego optymizmu. WIG20 w pierwszych minutach handlu zyskiwał około 0,3 proc. Niewykluczone, że sytuacja taka na parkiecie utrzymywałaby się przez kolejne godziny, gdyby nie wzmożony popyt na akcje KGHM. Wywołała go informacja o tym, że grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła projekt nowelizacji ustawy w sprawie podatku od kopalin. Gdyby pomysł ten zyskał poparcie KGHM zapłaciłby o 15 proc. mniejszą daninę z tego tytułu. Akcje miedziowego giganta zaczęły wyraźnie zyskiwać na wartości co pomogło też indeksowi największych spółek. Ten rósł w pewnym momencie o około 0,7 proc. Warto jednak zwrócić uwagę, że w porównaniu z innymi rynkami i tak wynik ten mógł pozostawiać niedosyt. Przykładowo niemiecki DAX rósł bowiem ponad 1 proc.

Jakby tego było mało w końcówce notowań byki w Warszawie znów zaczęły przechodzić do defensywy. Nie pomógł nawet fakt, że od wzrostów dzień rozpoczęły amerykańskie indeksy. Te w momencie zamknięcia handlu w Warszawie zyskiwały po około 0,5 proc. Nasz rynek pozostawał ślepy na te ruchy i na ostatniej prostej pojawiły się nawet wątpliwości, czy w ogóle uda się zakończyć dzień nad kreską. Ostatecznie byki się jednak obroniły. WIG20 zyskał 0,3 proc. Niewielkie zmiany obserwowaliśmy także w sektorze średnich i małych firm. mWIG40 stracił 0,3 proc., natomiast sWIG80 urósł o 0,5 proc. GPW wciąż więc czeka na większe ruchy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA