Święto w USA i niewielka zmienność w Europie

Podczas dzisiejszej sesji zmienność na rynku akcji jest niewielka.

Publikacja: 20.01.2020 17:40

Łukasz Stefanik, Analityk Rynków Finansowych XTB

Łukasz Stefanik, Analityk Rynków Finansowych XTB

Poniedziałki z reguły nie obfitują w większe ruchy, a dodatkowo inwestorzy w Stanach Zjednoczonych mają dziś wolne (z racji Święta Luthera Kinga sesja nie odbywa się). Ponadto kalendarz na dzisiejszy dzień jest właściwie pusty. Niemniej powinien nas czekać ciekawy tydzień, najważniejsze mogą być piątkowe PMI, które pokażą panującą w styczniu koniunkturę, wskaźniki będą publikowane zarówno dla Europy, USA, jak i Japonii.

Na początku sesji europejskiej mogliśmy dziś obserwować odreagowanie po zeszłotygodniowych wzrostach. Większość indeksów giełdowych zakończyła dzień pod kreską, niemniej niemiecki DAX, po początkowej przecenie, zdołał wyjść 0,15% na plus. Z kolei francuski CAC stracił dziś 0,43%, a a najmocniej przecenił się włoski FTSE MIB, który zamknął się 0,54% pod kreską. Z kolei GPW kończy dzień na symbolicznym plusie, WIG20 dodał dziś 0,10%, a WIG30 zanotował +0,07%. Pomimo niewielkiej zmienności na indeksach, sporo działo się na poszczególnych spółkach, szczególnie CD Projekt, gdzie kurs zdołał osiągnąć poziomy z czwartku, tym samym niwelując olbrzymią lukę spadkową z piątkowej sesji.

Warto też przypomnieć o trwającym sezonie wyników kwartalnych na Wall Street, która mogą prowadzić do kolejnych rekordów, bądź w przypadku rozczarowania zapoczątkować wyczekiwaną przez inwestorów korektę. W poniedziałek kontrakty futures na indeksy w USA znajdują się na niewielkim minusie, przecena nie przekracza jednak 0,1%. Na większe ruchy przyjdzie nam czekać do jutra.

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB

Giełda
GPW pod silną presją spadkową
Giełda
Podwójny szczyt WIG20 i spadki w USA
Giełda
Powiew stagflacyjnego scenariusza i rozczarowujące prognozy spółek powodują spadki
Giełda
Podwójny szczyt straszy na wykresie WIG20
Giełda
Poziom 2500 pkt znów odpycha WIG20
Giełda
Rynki biorą oddech po ostatnich wzrostach