REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Kurs Altusa TFI najniżej w tym roku

Akcje Altusa TFI we wtorek zniżkowały nawet do 1,3 zł za akcję, podczas gdy cena w poniedziałek na zamknięciu sięgała 1,44 zł. Obroty po południu przekraczały 100 tys. zł, co jak na ostatnie miesiące jest dość dużą sumą.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Jeszcze na początku miesiąca akcjami Altusa TFI handlowano po 1,7–1,8 zł za sztukę. Tymczasem notowania Quercusa TFI oraz Skarbca Holdingu pozostają w ostatnich dniach stabilne.

W piątek po zakończeniu sesji na GPW Altus TFI przekazał dwa komunikaty. Pierwszy dotyczył szacunkowych wyników finansowych (publikację raportu zaplanowano na 12 listopada), a drugi skupu akcji własnych przez Rockbridge TFI, należące do grupy kapitałowej Altusa TFI. Jak podano, skonsolidowane przychody grupy w III kwartale 2019 r. wyniosły 20,2 mln zł, co oznacza spadek o 71,5 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem sprzed roku. Narastająco firma zanotowała 101,57 mln zł przychodów w porównaniu z 240,4 mln zł w trzech pierwszych kwartałach 2018 r. Wynik netto sięgnął zaś w III kwartale tego roku 3,48 mln zł, czyli spadł o blisko 68 proc. w porównaniu z III kwartałem 2018 r. Narastająco wynik netto skurczył się o 81 proc., do 9,73 mln zł. Łączne aktywa netto pod zarządzaniem grupy z końcem III kwartału wynosiły 2,8 mld zł i były mniejsze od aktywów na koniec II kwartału 2019 r. o 236 mln zł. „Na wyniki po trzech kwartałach 2019 r. miały wpływ zdarzenia opisane w raporcie z 23 kwietnia 2019 r. i w raporcie z 22 lipca 2019 r. i ich kontynuacja oraz zdarzenia jednorazowe odnotowane w szczególności w I i II kwartale bieżącego roku" – podaje TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA