Fundusze inwestycyjne TFI

Obligacje. Niezłe trzy miesiące w grupie papierów korporacyjnych

Fundusze obligacji korporacyjnych w ostatnich tygodniach istotnie zyskały, a średni wynik to około 0,9 proc. od początku roku.
Foto: Fotolia

Strategie oparte na obligacjach korporacyjnych pod koniec lutego miały średnio po około 0,5 proc. zysku na koncie. Potem nadszedł krach, który zepchnął wyceny jednostek średnio po 2,5 proc. Większe straty wykazywały oczywiście te fundusze, których aktywa są bardziej płynne i wyceniane są przez rynek, m.in. strategie zarządzane przez Santander TFI. W ich przypadku zniżki przez moment były nawet dwucyfrowe.

Grupa funduszy obligacji korporacyjnych dotarła do poziomów z początku roku dopiero w pierwszych dniach lipca. W sierpniu średni wynik inwestycji osiągnął poziom z lutego. Od marcowego dołka jak dotąd fundusze te zyskują niemal nieprzerwanie, a obecnie przeciętny zysk to 0,93 proc. od początku roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.