Finanse

Nowe pochodne, różne punkty widzenia brokerów

Rozstrzał w cennikach, jeśli chodzi o prowizję za handel kontraktami na indeksy makrosektorowe i WIG.GAMES jest bardzo duży. Opłata ta wynosi od 2,9 zł do 9 zł za kontrakt.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Kwestia opłat, jakie domy maklerskie pobierają od inwestorów za handel kontraktami na wprowadzone niedawno indeksy makrosektorowe oraz wskaźnik WIG.GAMES, wzbudziła sporo emocji (o temacie tym pisaliśmy w piątkowym „Parkiecie"). Wciąż bowiem na rynku są brokerzy, którzy stosują stawki, takie jak dla kontraktów na WIG20 (ok. 9 zł), mimo że sami oddają giełdzie mniejszą kwotę. GPW podstawową opłatę dla nowych futures ustawiła na 1 zł od kontraktu, podczas gdy dla pochodnych na WIG20 jest to 1,6 zł. Rodzi się więc pytanie, czy domy maklerskie przeprowadzą zmiany w swoich cennikach.

Różne opcje brane są pod uwagę

Nad opcją tą zastanawia się obecnie Noble Securities.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.