Energetyka

Vortex Energy. Nowy gracz OZE na GPW?

Vortex Energy działający na rynku energii odnawialnej w Polsce, rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej i rozpoczęcie notowań na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt spółki jest już procedowany w Komisji Nadzoru Finansowego.
Foto: Adobestock

Vortex Energy od 17 lat działa w obszarze rozwoju i realizacji farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych. Do tej pory grupa zrealizowała w Polsce projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o łącznej mocy ponad 320 MW. Ma ona gotowe do budowy kolejne projekty o łącznej mocy około 140 MW. – Jestem przekonany, że oferta publiczna i wejście na GPW pozwolą nam zdynamizować realizację strategii rozwoju, której głównym celem jest dalsze umacnianie pozycji rynkowej– mówi Maciej Pepliński, Prezes Zarządu Vortex Energy.

Grupa współpracowała już zakresie realizacji projektów OZE z takimi partnerami branżowymi jak np. spółki z grup kapitałowych: PGE, ERG, Enea, Ramboll, Energa, Max Bögl, Vestas, Anemos Energy, Nordex, RWE, Tauron, Onde, ABB, jak również z partnerami finansowymi, takimi jak spółki z grupy kapitałowej Macquarie czy Eques Investment TFI.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.