Dywidendy

Zagraniczne firmy też dzielą się zyskiem

Na warszawskiej giełdzie notowanych jest 51 spółek spoza Polski. Kilkanaście wypłaci w tym roku akcjonariuszom dywidendę.
Foto: Adobestock

Trwa sezon walnych zgromadzeń, które decydują w sprawie przeznaczenia zeszłorocznych zysków. Akcjonariusze wielu spółek mogą liczyć na wypłatę solidnych dywidend. W tej grupie znajdziemy też firmy zagraniczne, o których – z racji nikłego obrotu ich akcjami na warszawskiej giełdzie – mówi się rzadko.

Część spółek już uchwaliła tegoroczne wypłaty, a w innych władze przedstawiły swoje rekomendacje. Uwzględniając wszystkie dostępne dane, możemy obliczyć średnią stopę dywidendy od zagranicznych firm. Przy środowej cenie akcji i aktualnym kursie złotego (większość zagranicznych spółek podaje dywidendy w euro lub USD) średnia stopa wynosi ponad 5 proc. – wynika z naszych szacunków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.