Crowdfunding

Janusz Palikot znów sięga po crowdfunding

Znany biznesmen powołał nową spółkę Tenczynek Bezalkoholowe i oferuje inwestorom 116 tys. akcji po 36 zł za sztukę.

Janusz Palikot, prezes Tenczyńskiej Okovity.

Foto: parkiet.com

– Rynek piwa bezalkoholowego w Polsce rósł w 2019 r. w tempie 80 proc. Chcemy odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i zaoferować produkty wysokiej jakości – przekonywał Janusz Palikot podczas środowej konferencji prasowej. Wartość emisji, zgodnie z wytycznymi ustawy, to 1 mln euro. Zbiórka ruszyła 4 marca na platformie Crowdway. Pieniądze z emisji zostaną przeznaczone m.in. na aparat do dealkoholizacji (1,9 mln zł), aromatyzator (140 tys. zł) i karbonizator (130 tys. zł).

Akcja crowdfundingowa ma się zakończyć w II kwartale. W III kw. rozpoczną się inwestycje, a premiera bezalkoholowej linii produktów zaplanowana jest na I kw. 2021 r. Prognoza na 2021 r. zakłada zysk netto na poziomie 2,025 mln zł. Od 2022 r. spółka chce dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Na dywidendę ma być przeznaczane od 50 do 100 proc. zysku. Ponadto akcjonariusze mogą liczyć na pakiety lojalnościowe (podobnie jak w przypadku emisji Tenczyńskiej Okovity) i bonusy uzależnione od wartości inwestycji. Choć zbiórka ruszyła w środowy poranek, to już o godzinie 13.00 licznik pokazywał, że 18 inwestorów wpłaciło łącznie 58 572 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.