Chemia

Selena FM: Nowe produkty

Pomimo pandemii grupa Selena FM coraz lepiej radzi sobie na rynkach zagranicznych. Globalny producent chemii budowlanej szczególnie dynamicznie zwiększa sprzedaż w krajach Unii Europejskiej, gdzie uzyskuje większość przychodów. Rośnie również zapotrzebowanie na jego produkty w obu Amerykach.
Foto: materiały prasowe

– Wynikom sprzyjała dobra sytuacja na rynku budowlanym, która przyczyniła się do znacząco wyższego popytu na materiały budowlane niż we wcześniejszych latach. Utrzymujący się popyt pozwolił zrównoważyć niższe marże spowodowane bardzo dynamicznym wzrostem cen surowców – twierdzi Jacek Michalak, prezes Seleny FM.

Niedawno firma wprowadziła na rynki zagraniczne pierwsze w swojej historii rozwiązanie systemowe dla profesjonalistów. Chodzi o izolacje i uszczelniania okien zwiększające efektywność energetyczną budynków oraz przyspieszające prace budowlane. Ponadto spółka zauważa, że coraz istotniej do jej rozwoju przyczyniają się wprowadzane rozwiązania w obszarze zrównoważonego budownictwa. W związku z tym prowadzi intensywne prace badawczo-rozwojowe produktów przyjaznych dla środowiska. To odpowiedź na sygnały płynące z rynku i zmiany legislacyjne, które wymuszają poszukiwania nowych surowców, innowacyjnych produktów i kolejnych zastosowań.

W I kwartale Selena FM zanotowała 349,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 17,5 mln zł zysku netto. W ujęciu rok do roku wyniki te wzrosły odpowiednio o 23 proc. i o 237 proc. TRF

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/selena_fm

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.