REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CCC, PKP Cargo i Monnari

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

1. CCC testuje dołek bessy.

CCC

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji obuwniczej spółki pozostaje w układzie bessy od stycznia 2018 r. W półtora roku akcje potaniały już o 52 proc. W ostatnich tygodniach średnia krocząca z 50 sesji zatrzymała wzrostową korektę i spadła poniżej 200-sesyjnej średniej, tworząc formację krzyża śmierci. Ponadto MACD zakręcił w dół na linii 0. Technika sugeruje, że niedźwiedzie szykują się do pogłębienia dołka bessy, czyli 146,6 zł. Jego przebicie będzie klasycznym sygnałem do kontynuacji trendu. Najbliższy opór to 179,5 zł, czyli szczyt z początku miesiąca.

2. PKP Cargo w kierunku dolnej granicy konsolidacji

2. PKP Cargo w kierunku dolnej granicy konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Operator kolejowych przewozów towarowych to jedna z najsłabszych spółek w portfelu mWIG40 od początku lipca. Akcje potaniały już o ponad 10 proc. Fala spadkowa to ruch w obrębie trwającej od ponad roku konsolidacji. Jej dolna granica znajduje się przy 37,5 zł i właśnie to jest krótkoterminowy cel niedźwiedzi. Podaż wspierają wskaźniki AT - MACD spadł poniżej linii o, linia -DI jest powyżej +DI przy rosnącym ADX, a RSI(14) spada i wciąż nie dotarł do strefy wyprzedania. Mało tego - średnie z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA