Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Artifex Mundi, Brand24 i Voxel

Aktualizacja danych: 26.03.2021, godz. 15.00
Foto: Bloomberg

1. Artifex Mundi konsekwentnie w górę

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta gier porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Marcowa korekta zakończyła się książkowo, tuż nad średnią kroczącą z 50 sesji. W minionym tygodniu cena wyszła na nowe maksimum 14,9 zł, czemu towarzyszył zawracający w górę MACD. Kurs jest najwyżej od marca 2017 r. Z układu długoterminowych oporów wynika, że celem w średnim terminie jest 21 zł. RSI znów wchodzi do strefy wykupienia, więc należy się liczyć ze schłodzeniem lub krótkim przestojem. Wsparciem pozostaje wspomniana średnia, teraz przy 12,3 zł.

2. Brand24 coraz bliżej złotego krzyża

Foto: GG Parkiet

Ten rok dla spółki z NewConnect jest na razie całkiem udany. Akcje podrożały o prawie 50 proc., a KNF wydała zgodę na przeniesienie na główny parkiet GPW. W ostatnim czasie cena walczy z oporem 30 zł. Sprzyjają jej zawracający w górę nad linią 0 MACD i rosnący w strefie neutralnej RSI. Ponadto średnie kroczące z 50 i 200 sesji są coraz bliżej siebie, a ich układ zapowiada przecięcie w postaci formacji złotego krzyża. Będzie to pozytywny, długoterminowy sygnał. W okolicy 28 zł znajduje się najbliższe wsparcie.

3. Voxel broni 50-sesyjnej średniej kroczącej

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji spółki z branży diagnostycznej porusza się od kilku miesięcy w coraz węższej konsolidacji. Towarzyszą jej spadający wskaźnik zmienności ATR i poruszające się w bok MACD i RSI. Trwa cisza przed burzą. W minionym tygodniu cena zaatakowała przy dużych obrotach średnią z 50 sesji. To pozytywny znak, zwiększający szanse na wyjście górą. Zwłaszcza że główny trend jest wzrostowy. Górna granica konsolidacji znajduje się przy 47,7 zł i jest to najbliższy opór. Dolna banda, stanowiąca wsparcie, jest przy 43,5 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.