Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Dekpol na historycznym szczycie

Foto: GG Parkiet

Budowlana spółka wydaje się całkowicie uodporniona na ostatnie pogorszenie nastrojów na rynkach akcji. Gdy główne indeksy GPW przebijały w minionym tygodniu grudniowe minima, cena akcji Dekpolu wyznaczała historyczne maksimum na poziomie 44 zł. Kurs kontynuuje trwającą od ponad roku hossę. Notowania respektują średnią kroczącą z 50 sesji i to właśnie jej linia wyznacza najbliższe wsparcie. Aktualnie przebiega ona na poziomie 40 zł, z kolei jej wolniejsza siostra (200-sesyjna) jest 10 zł niżej.

2. Krezus najwyżej od października 2016 r.

Foto: GG Parkiet

Od września ubiegłego roku spółka pozostaje pod kontrolą byków. Przez niecałe pół roku akcje podrożały z 0,82 zł do prawie 3 zł. Byków nie zatrzymało nawet ostatnie pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach. W minionym tygodniu cena znalazła się najwyżej od października 2016 r., sygnalizując gotowość do kontynuacji zwyżek. MACD i linie +DI/-DI/ADX potwierdzają przewagę popytu. Cel: strefa 3,2–3,5 zł. Wsparcie: 2,6 zł, a niżej linia trendu wzrostowego przy 2,2 zł.

3. Formacja złotego krzyża na wykresie Skarbca

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży finansowej zaatakował w minionym tygodniu silną strefę oporu 31–33 zł, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły złoty krzyż. Ta formacja pojawia się na wykresach warszawskich spółek bardzo rzadko, zwłaszcza w ostatnich tygodniach. Świadczy to o potencjalnej sile popytu. Do tego warto dodać, że MACD próbuje zakręcić w górę nad poziomem 0. Reasumując – rosną techniczne szanse na wybicie z długoterminowej konsolidacji. Wsparcia techniczne dla notowań Skarbca to 29 i 27 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły