REKLAMA
REKLAMA

Byki i Niedźwiedzie

BYKI I NIEDŹWIEDZIE oraz ZŁOTE PORTFELE: kandydaci do statuetki w kategorii analityk roku

parkiet.com

Wręczenie nagród „Byki i Niedźwiedzie" już 21 marca 2019 r. Kto jest nominowany? Kto wygrywał w poprzednich latach? Wszystko na ten naszych nagród: parkiet.com/byki

W tym roku zrezygnowaliśmy z przyznawania nagrody w podziale na kategorie analityczne (analityk techniczny i fundamentalny) i postanowiliśmy wyłonić jednego, najlepszego eksperta, który otrzyma nagrodę Byka i Niedźwiedzia. Zwycięzcę tegorocznej rywalizacji wyłonimy spośród trzech nominowanych (wymieniamy alfabetycznie). Pierwszym jest Tomasz Duda, analityk Erste Securities. W ostatnim rankingu „Parkietu" głosami zarządzających został wybrany na najlepszego analityka bez podziału na kategorie. W zestawieniu tym zdeklasował pozostałych konkurentów. Warto dodać, że jest to też jego drugie zwycięstwo z rzędu w tym rankingu. Duda w tegorocznej edycji został także uznany przez zarządzających za najlepszego analityka sektora budowlanego.

Drugim nominowanym jest Krzysztof Pado, szef działu analiz DM BDM. To jego zespół wygrał rywalizację w ramach portfeli fundamentalnych „Parkietu" w 2018 r. Typując spółki przez 12 miesięcy, uzyskali łączną stopę zwrotu rzędu 29 proc. Kluczem do zysków w portfelach okazały się odpowiednia dywersyfikacja i selekcja spółek. Typujący swojej szansy szukali przede wszystkim wśród dużych podmiotów i firm z mWIG40. Małe spółki definitywnie poszły w odstawkę, choć zrobiono kilka wyjątków dla pozytywnie wyróżniających się branż, np. producentów gier. Trzecim nominowanym jest Michał Krajczewski, kierownik zespołu ds. doradztwa inwestycyjnego w BM BGŻ BNP Paribas. Typując spółki do technicznego portfela „Parkietu", uzyskał w 2018 r. 52-proc. stopę zwrotu. Triumf Krajczewskiego oznacza, że powtórzył wyczyn z 2014 r., gdy również wygrał techniczną rywalizację, tylko z nieco niższym rezultatem wynoszącym 37,8 proc. Warto dodać, że ekspert opuścił w 2018 r. tylko jedno typowanie (w październiku), a w 11 pozostałych miał aż siedem dodatnich wyników, dla których średnia wynosi aż 10,7 proc. W czterech przypadkach Krajczewski pudłował, osiągając średnią stratę 6,5 proc. Zdobywcę tegorocznej nagrody poznamy podczas uroczystej gali 21 marca.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA