REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Drobni Mostostalu Warszawa dają Accionie znaki?

Notowania odjechały znacząco ponad cenę zaoferowaną w wezwaniu przez hiszpański koncern.
Foto: materiały prasowe

Kurs Mostostalu Warszawa kontynuuje wzrost, w środę w trakcie sesji przebijając barierę 4 zł. To aż o 15,9 proc. powyżej ceny zaproponowanej w wezwaniu do sprzedaży wszystkich papierów przez koncern Acciona. Najwyraźniej rynek oczekuje, że Hiszpanie – których celem jest zdjęcie budowlanej spółki z GPW – poprawią ofertę. Tradycyjnie w ślad za Mostostalem Warszawa rośnie kurs Mostostalu Płock.

Wiele w rękach OFE

Acciona kontroluje 50,1 proc. akcji Mostostalu Warszawa, wezwanie obejmuje 9,98 mln walorów. Przy zaoferowanej cenie, czyli 3,45 zł, uzyskanie pełnej kontroli nad firmą kosztowałoby Hiszpanów 34,4 mln zł. Przy 4 zł – prawie 5,5 mln zł więcej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA