Budownictwo

Develia. Coraz bliżej sprzedaży

Wraz z pozyskaniem przez Develię jako najemcy Polskiego Związku Koszykówki komercjalizacja liczącego 24 tys. mkw. biurowca Wola Retro w Warszawie sięgnęła 75 proc.
Foto: materiały prasowe

Develia planuje sprzedać kompleks na przełomie tego i przyszłego roku. Zgodnie z danymi na koniec marca wartość brutto Wola Retro (GAV, gross asset value) to 338,6 mln zł, a netto (NAV net asset value) 213,7 mln zł przy stopie kapitalizacji (yield) 6 proc. Wola Retro to kompleks oddany w 2019 r., w jego skład wchodzi zrewitalizowany gmach z 1939 r. Głównym najemcą jest Budimex, który przeniósł tu swoją kwaterę główną i był generalnym wykonawcą kompleksu.

Strategia Develii zakłada koncentrację na projektach mieszkaniowych i wyprzedaż nieruchomości komercyjnych. Poza Wola Retro w portfelu są drapacz chmur Sky Tower we Wrocławiu i galeria handlowa Arkady w tymże mieście. GAV tych nieruchomości to odpowiednio 387 mln i 178 mln zł. Sky Tower przechodzi modernizację i przygotowywany jest w tym roku do zbycia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.