REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

W Robygu też udało się uzyskać lepsze warunki

Przypadek dewelopera to kolejny przykład, że gra pod podwyższenie ceny w wezwaniu może się opłacić.
Foto: parkiet.com

Fundusz Goldman Sachs podniósł cenę w wezwaniu do sprzedaży wszystkich akcji Robyga o prawie 13 proc., z 3,55 do 4 zł. Zakup 100 proc. papierów to wydatek rzędu prawie 1,16 mld zł.

Presja funduszy

Pierwotna, zaproponowana w grudniu cena zawierała 9–10 proc. premii wobec średnich notowań z trzech i sześciu miesięcy i ponad 12 proc. wobec wyceny rynkowej, ale została oceniona przez rynek krytycznie. Fundusze emerytalne i inwestycyjne, kontrolujące około 52 proc. akcji dewelopera, oświadczyły, że na takich warunkach na wezwanie nie odpowiedzą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA