REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Giełda: Zdalni członkowie jeszcze mocniejsi

Od wielu miesięcy w Warszawie prym wiodą zagraniczni brokerzy. Listopad był dla nich jednak szczególnie udany. Pomogły przetasowania w indeksach MSCI.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Według oficjalnych statystyk liderem, jeśli chodzi o najaktywniejszych pośredników na warszawskim parkiecie, był w ubiegłym miesiącu Morgan Stanley, który zdobył 8,67 proc. udziałów w rynku. Drugi był JP Morgan (8,66 proc.), zaś trzeci DM Banku Handlowego (7,96 proc.).

Ostatnia z tych firm, obok BM PKO BP (siódme miejsce w zestawieniu), to jedyny przedstawiciel krajowej branży maklerskiej w czołowej dziesiątce najaktywniejszych pośredników w listopadzie. Reszta to zdalni członkowie giełdy tacy jak: Goldman Sachs, Merrill Lynch, Credit Suisse Securities Sociedad de Valores, BofA Securities Europe („kontynentalny" oddział Merrill Lynch), UBS Europe oraz Wood & Company. Biorąc pod uwagę, że w listopadzie inwestorzy żyli przede wszystkim zmianami w indeksach MSCI (m.in. dalszy spadek udziału Polski w MSCI EM), jasne jest, przez kogo przeszły największe zlecenia globalnych inwestorów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA