REKLAMA
REKLAMA

Banki

Idea Bank: Jest nowy inwestor private equity

Notowania akcji Idea Banku rosły w środę na GPW chwilowo nawet o 20 proc., do 2,6 zł, w reakcji na informację podaną przez tę instytucję we wtorek wieczorem. Bank otrzymał od doradcy transakcyjnego zawiadomienie, że dopuści nowo wybrany fundusz private equity, który jest zainteresowany kupnem jego akcji, do ograniczonego due diligence.
Foto: parkiet.com

Doradca zakończył poszukiwania inwestora, które trwały od grudnia. W lutym dopuszczono do badania due diligence kilka funduszy private equity. Jednak proces ten oparty był na potencjalnym połączeniu Idei z Getin Noble Bankiem, inną instytucją kontrolowaną przez Leszka Czarneckiego. Idea w zakończonym procesie nie otrzymała ofert od inwestorów (Getin Noble dostał dwie niewiążące).

Gdy pod koniec kwietnia Idea poinformowała o 1,9 mld zł straty w 2018 r. i jej kapitały stopniały do niecałych 300 mln zł, wiadomo było, że do fuzji nie dojdzie, a zatem szanse na pozyskanie inwestora są nikłe. Z końcem maja Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła wydania zezwolenia na połączenie Idei z Getinem, wskazując właśnie na niedobory kapitałowe i brak informacji w sprawie inwestora, który mógłby je zlikwidować.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA