REKLAMA
REKLAMA

Banki

BGŻ BNP Paribas: Koszty obciążyły wyniki

BGŻ BNP Paribas miał w IV kwartale 2018 r. tylko 41 mln zł zysku netto, znacznie mniej niż w poprzednim kwartale (131 mln zł) i w IV kwartale 2017 r. (49 mln zł). Na rezultat mocno wpłynęły zdarzenia jednorazowe spowodowane przejęciem z końcem października części podstawowej Raiffeisen Polbanku.
Foto: materiały prasowe

Wprawdzie polsko-francuski bank, szósty co do wielkości w Polsce, zanotował 292 mln zł dodatkowego zysku z okazyjnego przejęcia, ale zawiązał rezerwę na koszty integracji 266 mln zł i 239 mln zł odpisów na przejęty portfel kredytów. Według szacunków Trigona DM skorygowany zysk netto mógł wynieść 160 mln zł.

W całym roku skonsolidowany zysk netto Banku BGŻ BNP Paribas wzrósł o 29 proc., do 360 mln zł. Dzięki fuzji mocno urosła suma bilansowa grupy. Na koniec 2018 r. wyniosła 109 mld zł, o 50 proc. więcej niż rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA