REKLAMA
REKLAMA

Banki

Santander Bank Polska liczy na wysoką dywidendę

Maksymalna kwota dostępna do wypłaty sięga blisko 2 mld zł, ale jest ona uzależniona od możliwości sięgnięcia po niepodzielone zyski z ubiegłych lat i nie wiadomo, czy KNF się na to zgodzi.

Od listopada Santander Bank Polska konsoliduje DBP. Prezes Michał Gajewski mówi, że bank będzie się przyglądał okazjom do przejęć, ale teraz ich nie widzi.

Foto: Archiwum

Santander Bank Polska dzięki wchłonięciu wydzielonej części detalicznej Deutsche Bank Polska i szybkiemu rozwojowi organicznemu awansował na drugie miejsce w Polsce pod względem wielkości bilansu, spychając na trzecie miejsce Pekao.

Zyski będą rosły

Na koniec roku był wart blisko 206 mld zł, aż o 35 proc. więcej niż rok temu. Kredyty urosły o 26 proc., do 142 mld zł (bez przejęcia zwiększyłyby się o blisko 10 proc.). W całym 2018 r. bank zarobił 2,37 mld zł, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej, w czym pomogło wykazanie 388 mln zł dodatkowego zysku z „okazyjnego" kupna (poniżej wartości księgowej) DBP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA