Wielka Brytania: Według symulacji przeprowadzonej przez ośrodek YouGov dla Times'a, Partia Konserwatywna po wyborach z 8 czerwca mogłaby utracić większość potrzebną do samodzielnych rządów (obecnie 326 miejsc). Według sondażu torysi mieliby 310 miejsc (spadek o 21 miejsc wobec wyniku Davida Camerona osiągniętego na jesieni 2015 r.), a laburzyści 257 (wzrost o 25 miejsc wobec wyniku sprzed blisko 2 lat). Do większości rządowej zabrakłoby zatem 16 miejsc.
USA: Robert Kaplan z FED w Dallas (z prawem głosu w FOMC w tym roku) powtórzył wczoraj, że scenariuszem bazowym pozostają jeszcze dwie podwyżki stóp w tym roku. Dodał przy tym, że FED powinien wkrótce rozpocząć proces redukcji sumy bilansowej. Z kolei „gołębia" Lael Brainard z zarządu FED zwróciła uwagę na utrzymujące się niskie odczyty inflacji, ale dodała, że nie powinno to przeszkodzić w podwyższeniu stóp przez FED (nie powiedziała jednak o dwóch ruchach). Poparła także scenariusz rychłego rozpoczęcia redukcji bilansu banku centralnego (4,5 bln USD).
Chiny: Rządowy indeks PMI dla przemysłu pozostał na najniższym poziomie od 7 miesięcy (51,2 pkt.), chociaż obawiano się gorszego odczytu (51,0 pkt.)
Nowa Zelandia: Majowy indeks ANZ obrazujący zaufanie w tamtejszym biznesie wzrósł do najwyższego poziomu od 3 miesięcy (14,9 pkt.) wobec 11,0 pkt. odnotowanych w kwietniu.
Eurostrefa: Wstępna inflacja HICP za maj wyniosła 1,4 proc. r/r (szacowano 1,5 proc. r/r) wobec 1,9 proc. r/r w kwietniu. W przypadku wartości bazowej (bez żywności i energii) wskaźnik cofnął się do 1,0 proc. r/r z 1,2 proc. r/r, co było zgodne z szacunkami.