USA: Opublikowane w piątek po południu szacunki nt. indeksu PMI dla przemysłu wypadły poniżej oczekiwań (52,1 pkt. w czerwcu wobec szacowanych 53,0 pkt.). Optymistyczne były za to majowe dane nt. sprzedaży nowych domów (610 tys. w ujęciu rocznym wobec 590 tys. w prognozie, oraz przy wzroście mediany cen do 345,8 tys. USD z 310,2 tys. USD.).
Eurostrefa/ Włochy: W weekend ogłoszono upadłość dwóch banków – Popolare di Vicenza i Veneto Banca, które mają zostać przejęte przez Intesa, który na ten cel ma dostać spory zastrzyk publicznych funduszy. Wciąż liczone są wyniki z drugiej tury wyborów samorządowych, jakie odbyły się w ten weekend. Wstępne informacje potwierdzają wcześniejsze szacunki dotyczące bardzo dobrego wyniku centroprawicy.
Eurostrefa/ Niemcy: Indeks nastrojów w biznesie Ifo wzrósł w czerwcu do 115,1 pkt. z 114,6 pkt. (szacowano 114,6 pkt.). Subindeks bieżącej kondycji przyspieszył do 124,1 pkt. z 123,3 pkt., a przyszłych oczekiwań do 106,8 pkt. z 106,5 pkt.
Wielka Brytania: Zdaniem szefowej północnoirlandzkiej DUP, Arlene Foster są duże szanse na porozumienie koalicyjne z Partią Konserwatywną jeszcze w tym tygodniu. W poniedziałek odbędą się kolejne spotkania w tej kwestii.
Opinia: Bilans minionego tygodnia był dla dolara przeciętny – dalej tkwiliśmy w konsolidacji, ale brakowało impulsów do jej opuszczenia. Wypowiedzi członków FED były mieszane, co sprawiło, że jeszcze bardziej akcentowane będą dane makroekonomiczne, jakie zobaczymy w nadchodzących dniach. Dzisiaj uwagę zwrócą dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku w maju, które poznamy o godz. 14:30 (szacunki mówią o spadku o 0,5 proc. m/m, ale po wyłączeniu środków transportu mamy szanse na nieznaczne odbicie o 0,3 proc. m/m). Jutro z kolei uwagę przykuje odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board, oraz wystąpienie Janet Yellen (szefowa FED tym razem ma zaplanowane wystąpienie w Londynie). Wysyp kluczowych publikacji będzie miał miejsce dopiero w pierwszym tygodniu lipca i będzie to kluczowy czas dla dolara. Raczej nie należy oczekiwać, że przed tym terminem na wykresie koszyka FUSD dojdzie do złamania kluczowych z punktu widzenia analizy technicznej poziomów wsparcia i oporu. Większe znaczenie może mieć zachowanie się tygodniowego wskaźnika RSI 9, który zdaje się kontynuować powolne zwyżki, co daje pewne szanse na test spadkowej linii trendu w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Jej naruszenie byłoby mocnym sygnałem pro-dolarowym. Na razie wsparcie na FUSD można wyznaczyć przy 96,7 pkt., a opór to okolice 97,7 pkt.