USA / DANE: Piątkowe Dane Departamentu Pracy USA nieco rozczarowały. O ile stopa bezrobocia spadła w kwietniu do 3,9 proc. z 4,1 proc. (szacowano 4,0 proc.), to już liczba nowych etatów poza rolnictwem wzrosła zaledwie o 164 tys. wobec szacowanych 194 tys. (chociaż dane za marzec zrewidowano do góry do 135 tys. z 103 tys.), a dynamika płacy godzinowej wzrosła w kwietniu o 0,1 proc. m/m i 2,6 proc. r/r (szacowano 0,2 proc. m/m i 2,7 proc. r/r), a dane za marzec obniżono do 2,6 proc. r/r z 2,7 proc. r/r.
USA / FED: Zdaniem Williama Dudley'a z FED perspektywy gospodarcze wyglądają dobrze, widać postępy w temacie inflacji, chociaż nie można jeszcze zdeklarować zwycięstwa. Z kolei John Williams z FED zwrócił uwagę, że płace wprawdzie rosną, ale nie jest to wyraźna dynamika.
USA /CHINY: Rozmowy handlowe nie przyniosły wiążących porozumień – USA dały do zrozumienia, że oczekują redukcji nadmiernej nadwyżki handlowej po stronie Chin o 200 mld USD do 2020 r., obniżki stawek celnych, oraz zaprzestania subsydiowania dla produktów zaawansowanych technologicznie, podczas kiedy Chiny zażądały rezygnacji z nałożonych ostatnio ceł, oraz dochodzenia związanego z transferem technologii.
USA / IRAN: Pojawiają się spekulacje, że Biały Dom zdecyduje o przywróceniu sankcji na Iran (zerwaniu porozumienia z 2015 r.) przed 12 maja. W odpowiedzi Teheran dał do zrozumienia, że USA chcą „zastraszyć" Iran, na co ten się nie zgadza.
AUSTRALIA: Indeks NAB dla kondycji biznesu przyspieszył w kwietniu do 21 pkt. z 15 pkt., a wskaźnik zaufania wzrósł do 10 pkt. z 8 pkt. Bloomberg spekuluje, że premier Turnbull może ogłosić we wtorek propozycje zmian w podatkach niezależnie od wcześniejszych deklaracji redukcji deficytu budżetowego i osiągnięcia nadwyżki do 2021 r.