USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane nt. dynamiki produkcji przemysłowej w kwietniu wypadły lepiej od oczekiwań (0,7 proc. m/m wobec szacowanych 0,6 proc. m/m), a dane za marzec zostały zrewidowane w górę do 0,7 proc. m/m z 0,5 proc. m/m. Wykorzystanie mocy produkcyjnych wzrosło do 78,0 proc. Słabiej od oczekiwań wypadły dane nt. rozpoczętych budów – spadek w kwietniu do 1287 tys. po korekcie do 1336 tys. w marcu - a dynamika wydanych pozwoleń była zgodna z szacunkami na poziomie 1352 tys.
EUROSTREFA / WŁOCHY: Politycy z Ruchu 5 Gwiazd, oraz Ligi Północnej zdementowali wcześniejsze plotki, jakoby oczekiwali od Europejskiego Banku Centralnego umorzenia 250 mld EUR długu w postaci włoskich obligacji, jakie są w posiadaniu tej instytucji.
WIELKA BRYTANIA: The Telegraph podał, że rząd premier May zamierza poinformować Brukselę, że Wielka Brytania jest gotowa pozostać w unii celnej z Unią Europejską po 2021 r., gdyż ministrowie nie mogą porozumieć się w kwestii wypracowania przyszłych rozwiązań, zwłaszcza technicznych aspektów. W efekcie „stary porządek" może potrwać do 2023 r. Kilkanaście minut przed godz. 10:00 biuro prasowe premier Theresy May zdementowało jednak te spekulacje.
AUSTRALIA: Stopa bezrobocia wzrosła w kwietniu do 5,6 proc. (szacowano utrzymanie jej na poziomie 5,5 proc.), ale już zatrudnienie wzrosło o 22,6 tys. (szacowano 20 tys.), chociaż dane za marzec zrewidowano w dół do -0,7 tys. z +4,9 tys. W rozbiciu na komponenty widać, że zatrudnienie na pełny etat wzrosło o 32,7 tys. wobec spadku o 25,1 tys. w poprzednim miesiącu.
USA / NAFTA: Robert Lighthizer z Białego Domu przyznał, że nie jest optymistą, co do szybkiego uchwalenia nowego porozumienia NAFTA – Kongres ma dzisiaj zająć się tym projektem.