USA / DANE/ FED (Z PIĄTKU): Oczekiwania rynku na cięcie stóp już w lipcu wzrosły do ponad 66 proc. (łącznie szacuje się przynajmniej dwa ruchy w tym roku po 25 p.b.). Są też głosy, że FED zdecyduje się na poluzowanie polityki już 19 czerwca. Wszystko przez bardziej „gołębie" wypowiedzi członków FED w poprzednich dniach i słabsze dane – według Departamentu Pracy USA stopa bezrobocia wprawdzie pozostała w maju na poziomie 3,6 proc. jak szacowano, ale w sektorze pozarolniczym powstało zaledwie 75 tys. etatów (miało być ich 185 tys.), a dynamika płacy godzinowej wyhamowała do 0,2 proc. m/m i 3,1 proc. r/r.
USA/RELACJE HANDLOWE / MEKSYK: W piątek późnym wieczorem Donald Trump poinformował, że wypracowany został kompromis dotyczący ograniczenia nielegalnej imigracji do USA i tym samym USA wycofują się z pomysłu nałożenia ceł na import z Meksyku, które miały wejść 10 marca.
USA/ RELACJE HANDLOWE / DANE/ JAPONIA: Minister finansów Aso przyznał, że rozmowy z Sekretarzem Skarbu USA nie dotyczyły kursu jena i ten nie będzie też przedmiotem na szczycie G-20. Rano opublikowane zostały dane nt. dynamiki PKB za I kwartał (ostateczne), które były zgodne z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 0,6 proc. k/k i 2,2 proc. r/r.
USA/ RELACJE HANDLOWE/ DANE / CHINY: Sekretarz Skarbu USA napisał na Twitterze, że jego spotkanie z szefem Ludowego Banku Chin było „konstruktywne", ale już sam Yi Gang odmówił komentarza mediom. Mnuchin dodał jednak, że Trump mógłby złagodzić restrykcje wobec koncernu Huawei, jeżeli będą wyraźniejsze postępy w rozmowach. Tymczasem amerykańska prasa spekuluje, jakoby chińskie władze naciskały na globalne firmy technologiczne, aby te nadmiernie nie ograniczały swojej współpracy z Chinami. Dzisiaj rano opublikowane zostały dane nt. bilansu handlowego za maj (nadwyżka wzrosła do 41,7 mld USD wobec szacowanych 23,2 mld USD), a w relacji z USA do 26,9 mld USD wobec 21,0 mld USD w kwietniu. Poznaliśmy też informacje o stanie rezerw walutowych – w maju wyniosły one 3,1 bln USD wobec szacowanych 3,09 bln USD.
WIELKA BRYTANIA / BREXIT / BOE: Rozpoczęła się walka o schedę po Theresie May. Liderem sondaży pozostaje Boris Johnson, który ponownie wykluczył możliwości „bezumownego" Brexitu. Jego konkurent Michael Gove przyznał natomiast, że nalegał by na kolejne wydłużenie terminu (poza 31 października), gdyby było to konieczne do finalizacji porozumienia z UE. Uwagę przykuły też słowa „gołębia" Andy Haldane'a z Banku Anglii, który nie wykluczył możliwości „niewielkiej" podwyżki stóp procentowych.