Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2548 PLN za euro, 3,7473 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8373 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7471 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,331% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie godziny na rynku FX przyniosły lekką korektę ruchów zainicjowanych w piątek. Dolar odbił z okolic 3-miesięcznych minimów. Częściowo wynikało to z wczorajszego wystąpienia Powella, który podkreślił niezależność FED oraz tonował oczekiwania co do działań „ad hoc". Rynek w dalszym ciągu spodziewa się jednak obniżki stóp jeszcze w lipcu. Na globalnym radarze ryzyka pozostaje kwestia Teheranu oraz zbliżającego się szczytu G20. W drugim przypadku brak jest jednak wyraźnie optymistycznych oczekiwań, co potencjalnie generuje możliwość zaskoczenia nawet mało wiążącymi ustaleniami. Lokalnie wokół PLN nie wydarzało się nic bardziej znaczącego – kurs złotego pozostaje pod wpływem wydarzeń z szerokiego rynku, co w połączeniu z odbiciem dolara sugeruje zainicjowanie lokalnej korekty.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. W kalendarzu na dziś mamy za to wystąpienie M. Carneya z BoE. Inwestorzy czekają ponadto na zbliżający się szczyt G20.
Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN odbija z okolic 3,73 PLN. EUR/PLN oscyluje ciągle blisko 4,25 PLN. Układ rynkowy sugeruje na możliwy 3-gr zasięg ruchu korekcyjnego
Konrad Ryczko