Reklama

R22 i Vercom rozwijają biznes

Grupa rośnie przede wszystkim przez akwizycje. Jej wynikom sprzyja rosnący rynek e-commerce i postępująca cyfryzacja.
Krzysztof Szyszka, prezes Vercomu

Krzysztof Szyszka, prezes Vercomu

Foto: materiały prasowe

Akcje R22 w środę po południu zyskiwały ponad 6 proc., a Vercomu (R22 jest jego wiodącym akcjonariuszem) niespełna 1 proc. Obie firmy pokazały dobre wyniki za I kwartał 2022 r. i zapowiedziały dalszy rozwój.

Vercom poprawił wyniki rok do roku. Na poziomie zysku netto o kilkanaście procent przebił oczekiwania analityków. Przychody wzrosły o 29 proc., do 49,5 mln zł, zysk operacyjny utrzymał się na poziomie 6,8 mln zł, a zysk netto zwiększył się do 6,6 mln zł z 5,8 mln zł. Liczba klientów wzrosła o 66 proc. i przekroczyła 19 tysięcy. Vercom rośnie przez przejęcia. Od czasu zeszłorocznej oferty publicznej poinformował o przejęciu takich podmiotów jak: FreshMail, PushPushGo, Oxylion oraz MailerLite. To ostatnie ma wartość około 400 mln zł. Będzie mieć duży wpływ na wyniki polskiej spółki.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama