Ma ona wyłożyć 8 mln USD (około 23 mln zł) i zapewnić dodatkowe 12 mln USD, by sfinalizować budowę zakładu w mieście Pune. W zamian obejmie 49,99 proc. udziałów w kapitale SciGen Biopharm (spółki realizującej obecnie inwestycję). Zakończenie budowy fabryki w Indiach planowane jest na czerwiec 2011 r., a wejście na rynek z wytwarzaną tam insuliną na początek 2012 r. Początkowo planowano, że indyjski zakład będzie wytwarzał także kryształy insuliny (na bazie których powstaje substancja czynna w leku).

Wygląda jednak na to, że ostatecznie zdecydowano się, że substancję czynną grupa będzie produkować w Polsce (planowane są inwestycje w tym zakresie), a w Indiach tylko tzw. formy gotowe – dzięki temu cały zysk ze sprzedaży substancji pozostanie w giełdowej grupie. Podobnie jak w przypadku Chin Bioton planuje podpisanie umowy na dystrybucję insuliny w Indiach z dużym międzynarodowym koncernem. Zarząd twierdził ostatnio, że prowadzone są zaawansowane negocjacje w tej sprawie.

Insulina produkowana w Indiach może być sprzedawana także w Chinach czy Rosji, ale przede wszystkim ma trafić na rynki Bliskiego Wschodu (m.in. do Iranu), Ameryki Łacińskiej (w szczególności do Brazylii i Meksyku) oraz Afryki (Egipt, RPA oraz kraje Magrebu). Zarząd Biotonu szacuje potencjał tych rynków na około 0,5 mld USD (1,4 mld zł) w ciągu dziesięciu lat. Sprzedaż na nich będzie prowadzona raczej za pośrednictwem grupy MJ.