Spółka jest notowanym na GPW liderem polskiego rynku centrów danych i ekspertem w zakresie bezpieczeństwa i transmisji przetwarzania danych. Sieć ATMAN (światłowody ATM) łączy firmy w największych miastach Polski. Realizowane inwestycje w lokalne łącza mają na celu pozyskanie nowych klientów z miejscowości satelitarnych wokół dużych miast. Mimo że w świetle ostatniego raportu UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) proces pokrycia kraju infrastrukturą telekomunikacyjną przebiega szybciej niż planowano (w 2013 r. wybudowano 7,1 tys. kilometrów nowych sieci światłowodowych, wobec planowanych 5,3 tys.), to zostało jeszcze wiele do zrobienia.
– Powodowany w głównej mierze chęcią redukcji kosztów, trend lokowania siedzib firm i przedsiębiorstw poza dużymi aglomeracjami miejskimi obserwujemy już od pewnego czasu. Często jednak infrastruktura sieciowa w mniejszych miejscowościach nie spełnia wymagań szybkiego i bezpiecznego transferu danych - powiedział Tadeusz Czichon, prezes ATM. - Chcemy pomóc lokalnym przedsiębiorstwom dynamicznie rozwijać ich biznes, udostępniając im wszystkie oferowane przez nas usługi telekomunikacyjne. Niektóre firmy mogą z nich korzystać już teraz dzięki infrastrukturze ATMAN, ale planujemy dalszą rozbudowę sieci i zdobywanie nowych klientów – dodał.
Sztandarowym przykładem tej polityki jest Warszawa, wokół której firma zbudowała łącza światłowodowe w Chotomowie, Jabłonnej, Józefowie, Kobyłce, Legionowie, Łomiankach, Markach, Otwocku, Piasecznie, Piastowie, Pruszkowie, Raszynie, Wołominie, Ząbkach i Zielonce. Z rozwoju infrastruktury sieciowej ATMAN korzystają także m.in. wrocławskie Bielany, Mirków pod Wrocławiem czy Tarnowo Podgórne pod Poznaniem. Są to strefy, gdzie dominują firmy z branży handlowej, logistycznej czy przemysłowej, których działalność coraz silniej zależy od stabilnej i szybkiej łączności telekomunikacyjnej i niezawodnego przesyłania danych. Przykładem instytucji zlokalizowanej poza centrum miasta i korzystającej z usług ATMAN jest Centrum Informatyczne Świerk (integralna część Narodowego Centrum Badań Jądrowych). CIŚ zostało podłączone do sieci światłowodowej zbudowanej wcześniej w Otwocku. Z usług w sieci ATMAN korzysta największy polski producent filmowy i telewizyjny – ATM Grupa, mający swoje studia na obrzeżach Warszawy (Wał Miedzeszyński) i na Bielanach Wrocławskich. Sieć ATMAN łączy w Polsce obecnie 46 miast i miejscowości położonych w bliskim sąsiedztwie aglomeracji miejskich. W pierwszym kwartale 2015 r. ATM planuje rozpocząć budowę infrastruktury w Bydgoszczy.