– Kończymy procedurę z GPW i w najbliższym czasie planujemy debiut na NewConnect. Sądzimy, że może do tego dojść jeszcze w maju – mówi Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Adiuvo.
Będzie oferta publiczna
Inwestująca w projekty medyczne spółka w I kwartale pozyskała łącznie blisko 30 mln zł w ramach kilku ofert prywatnych. – Oprócz znanych na rynku prywatnych inwestorów udział w ofercie wzięli również inwestorzy instytucjonalni. Zdecydowaliśmy, że najpierw wprowadzimy spółkę na NewConnect, ale nie wycofujemy się z planów wejścia na główny rynek GPW. Mały rynek będzie do tego dobrym pomostem. Debiut na GPW możliwy jest jeszcze w tym roku i planujemy przeprowadzić przy tej okazji publiczną emisję akcji – informuje Aranowska-Bablok. Prospekt emisyjny do KNF spółka złożyła już w kwietniu.
Wsparcie projektów
Adiuvo pieniądze pozyskane z pre-IPO przeznacza na ekspansję terytorialną produktów, które wprowadzane są na rynek, oraz na dalszy rozwój innych projektów. – Produkty naszych spółek, które już dostępne są na rynku, to czekolada EstheChoc z dużą biodostępnością karotenoidów mających właściwości antyoksydacyjne oraz Actilutin, kapsułki z luteiną o działaniu wspomagającym ochronę prawidłowego widzenia. Sprzedaż tych produktów rozpoczęliśmy przed kilkoma tygodniami – mówi Aranowska-Bablok.
Kolejnym celem, na który Adiuvo przeznacza pieniądze z niedawnej oferty, jest spółka Marmar wchodząca w skład biotechnologicznej grupy. – Opracowała środek GI Reducer obniżający indeks glikemiczny spożywanych posiłków. Badania kliniczne zakończyły się w I kwartale i wyszły bardzo dobrze. Niedługo planujemy złożyć dossier rejestracyjne na podstawie tych badań do Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności, którego rozpatrzenie może zająć 12–15 miesięcy. Po uzyskaniu medycznej certyfikacji rozpoczniemy wprowadzanie tego produktu na rynek europejski, ale najpierw wejdziemy z nim do USA – dodaje. Adiuvo wiąże duże nadzieje z GI Reducerem. To produkt, który został przebadany w standardzie farmaceutycznym, co zdaniem zarządu nie jest powszechne w przypadku suplementów diety. Jego sprzedaż może się rozpocząć w tym roku.
– Pieniądze z emisji zasilą więc najbardziej zaawansowane projekty i najbliższe komercjalizacji. Spore wsparcie trafi również do działów sprzedaży i marketingu – dodaje Aranowska-Bablok. Trzecią spółką Adiuvo, która osiąga już przychody, jest AirwayMedix. Notowana na NewConnect firma prowadzi testową sprzedaż systemu CSS, służącego do oczyszczania rurki dotchawiczej u pacjentów wentylowanych.