Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.11.2017 05:10 Publikacja: 03.11.2017 05:10
Foto: materiały prasowe
Po południu akcje traciły 17 proc. w reakcji na zapowiedź emisji akcji. Będzie o niej decydować walne zgromadzenie zwołane na 5 grudnia.
Z projektów uchwał wynika, że planowana jest oferta bez prawa poboru. Technologiczna spółka zamierza wypuścić do 30 mln akcji serii M. To sporo, zważywszy, że teraz kapitał dzieli się na nieco ponad 40 mln papierów. Cenę emisyjną ustali zarząd. Podkreśla, że taka forma podwyższenia kapitału jest szybsza niż oferta z prawem poboru, a spółce na czasie bardzo zależy. Musi poprawić strukturę kapitału. To powinno ułatwić jej rozmowy z instytucjami. Teraz Qumak nie ma aktywnego finansowania bankowego. Z kolei jego limity faktoringowe nie zostały przedłużone – jak twierdzi spółka – wbrew wcześniejszym obietnicom. W efekcie nie ma kapitału obrotowego na realizację kontraktów i pozyskiwanie kolejnych zleceń.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas