Biotechnologiczna spółka idzie na giełdę

BioResearch Pharma chce przeprowadzić ofertę publiczną i zadebiutować na NewConnect. Nad jakimi projektami pracuje?

Publikacja: 23.05.2024 12:10

Biotechnologiczna spółka idzie na giełdę

Foto: AdobeStock

Spółka zapowiada emisję akcji serii D. Chce pozyskać środki na dalszy rozwój biznesu, w tym przede wszystkim na finansowanie badań fazy przedklinicznej projektów dermatologicznych.

Leki na łysienie i łuszczycę

BioResearch Pharma pracuje nad kandydatem na lek do stosowania w łysieniu (BRP-011) oraz w łuszczycy (BRP-007). Oba produkty oparte są na znanych, przebadanych substancjach, które wykazały już bezpieczeństwo u ludzi -twierdzi firma. Jej strategicznym długoterminowym celem jest komercjalizacja obu projektów po zakończeniu fazy I badań klinicznych (której zakończenie planowane jest do końca 2026 r.) poprzez nawiązanie współpracy z partnerami strategicznymi z branży farmaceutycznej.

- Nasze projekty mają na celu zaspokojenie istniejących potrzeb medycznych z myślą o poprawie jakości życia pacjentów. Koncentracja na poprawie jakości życia, a nie ratowaniu życia pacjentów przyspiesza proces regulacyjny. Dodatkowo nasza unikalna strategia repozycjonowania pozwala przyspieszyć rozwój innowacyjnych terapii dermatologicznych nawet trzykrotnie w porównaniu z tradycyjnym modelem R&D nowych leków. To obniża ryzyko i koszty, dając szansę na szybszą komercjalizację i wprowadzenie skutecznych produktów na rynek - komentuje Łukasz Zybaczyński, prezes i założyciel BioResearch Pharma.

Czytaj więcej

Wyceny biotechnologii vs WIG. Różnica nigdy nie była tak duża

Kadra z doświadczeniem

Spółka powstała w 2021 r. Ma już międzynarodowe patenty. Ochrona patentowa BRP-011 obejmuje 15 krajów Europy, w tym Wielką Brytanię , z kolei BRP-007 obejmuje kraje Europy, w tym Wielką Brytanię, a także USA i Australię.

Największym inwestorem spółki jest Marian Popinigis, współtwórca i były prezes biotechnologicznej firmy Blirt, sprzedanej z sukcesem w 2022 r. dużemu zagranicznemu koncernowi z branży life science (firma QIAGEN, notowana na giełdach we Frankfurcie i w Nowym Jorku).

Polski rynek biotechnologiczny skupia ponad dwieście firm i zatrudnia kilkanaście tysięcy pracowników. Ponad 20 spółek zajmujących się odkrywaniem i produkcją leków jest notowanych na warszawskiej giełdzie.

Medycyna i zdrowie
Ryvu robi krok naprzód w walce z białaczką
Materiał Promocyjny
Monika Kania: Wzmacniamy obecność na rynkach
Medycyna i zdrowie
Pure Biologics liderem wzrostów na giełdzie. Kurs zawisł na widełkach
Medycyna i zdrowie
Captor bliżej leku na stwardnienie rozsiane. Akcje drożeją
Medycyna i zdrowie
Plany DNA Medical: będzie emisja i debiut
Materiał Promocyjny
ESG w Logistyce - budowanie zrównoważonych praktyk biznesowych
Medycyna i zdrowie
Scope Fluidics zwiększy atrakcyjność flagowego projektu
Medycyna i zdrowie
Dobre wieści ze Scope Fluidics. Kurs w górę