Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.10.2020 05:02 Publikacja: 14.10.2020 05:02
Foto: Adobestock
Będzie to rozszerzenie istniejącej już aplikacji CarnaLife System MedAppu. Oprogramowanie umożliwi placówkom medycznym prowadzenie zdalnej opieki oraz diagnostyki i monitoringu zdrowia pacjenta. Rozwiązanie wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz analizę dużych zbiorów danych medycznych.
Rozwiązanie docelowo usprawni funkcjonowanie małych placówek medycznych, szpitali oraz sieci medycznych. Pacjenci otrzymają możliwość umówienia wizyty za pośrednictwem platformy telemedycznej. – Pojawienie się pandemii spowodowało przyspieszenie rozwoju zdalnych rozwiązań w medycynie. Do niedawna takie rozwiązania jak e-recepty czy wideokonsultacje były traktowane jako coś nietypowego. Dzisiaj wielu ludzi starszych oraz z chorobami przewlekłymi znalazło się w strefie podwyższonego ryzyka. Pojawiła się potrzeba wprowadzenia do systemu ochrony zdrowia takich rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić proces konsultacji lekarskich oraz zorganizować podstawo-we badania bez konieczności wychodzenia z domu – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedAppu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas